Doradca noszenia Wrocław – MOJA HISTORIA

Doradca noszenia w chustach – moja pasja

Na początek pozwólcie, że przedstawię się króciutko… Mam na imię Ania i jestem mamą dwóch niesfornych księżniczek – Oli i Ali. Z wykształcenia jestem prawnikiem, a z zamiłowania Doradcą Noszenia. Prywatnie jestem również żoną blogera – amatora, który w wolnych chwilach prowadzi swój blog – Tata i Dziecko. Razem z mężem uwielbiamy odkrywać radości płynące z wychowania dzieci i chociaż nie zawsze jest różowo i cudownie, staramy się każdego dnia zrozumieć czym jest parenting by dzięki spędzaniu czasu razem z naszymi córkami, móc pojąć jaka siła drzemie w tym małych szkrabach, o czym myślą i czego potrzebują, aby być szczęśliwe. 

Z nieukrywaną radością witam wszystkich rodziców, którzy myślą o noszeniu dzieci w chuście oraz maniaków “chustowania”, motania i wiązania, dla których babywearing jest tak naturalny, jak oddychanie i oczywiście karmienie piersią swojego malucha. Dzięki nauce wiązania i motania dzieci udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń, które jest kolejny, etapem w mojej karierze “chustoświrki”. Ukończyłam kurs ClauWi® i jako doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, mogę zaprezentować Ci na spotkaniu, w jaki sposób prawidłowo motać swoje dziecko i czym jest tak naprawdę wiązanie dzieci w chuście.

 

Dlaczego zostałam doradcą noszenia dzieci?

Moje początki noszenia w chuście miały miejsce, gdy próbowałam motać swoją pierwszą córkę – Aleksandrę bez wiedzy, doświadczenia oraz kursu ClauWi®, który ukończyłam w późniejszym czasie. Bardzo pragnęłam się nauczyć wiązania, które pozwoli mi uwolnić ręce i swobodnie wykonywać codzienne czynności, gdy maluch nie chce zasnąć. Wielokrotnie przekonywałam się, że podczas usypiania, lulania i noszenia na rękach mojej córki, po prostu tracę czas. Właśnie podczas czynności zapewniających komfort mojemu dziecku, mogłam zjeść spokojnie śniadanie, zrobić obiad czy nawet odkurzyć mieszkanie i zrobić pranie. Moja córka mogłaby w tym czasie słodko spać na moich plecach w chuście. 

Kupiłam wtedy chustę, jak się później okazało tzw. “elastyka”, który jest przeznaczony do motania maluszków, ale oczywiście nie udało mi się. Dlaczego? Ponieważ starałam się to zrobić, nie mając o tym pojęcia. Wkrótce po moich próbach samodzielnego noszenia spotkałam wspaniałe osoby na swojej drodze, które były w stanie mi pomóc i profesjonalnie doradziły mi, w jaki sposób powinnam nosić swojego maluszka, jakie wiązania zastosować oraz dlaczego noszenie w chuście swojego dziecka, jest takie ważne dla mamy, a nawet taty.

Szukałam pomocy u doradcy chustowego

Gdy tylko urodziła się moja druga córka – Ala, nie poddałam się. Byłam już wtedy jak to mawiają świadomą mamuśką, która wie czego chce dla swojego dziecka. Gdy popytałam na lokalnej grupie mam, okazało się, że moja sąsiadka nosi z powodzeniem swojego synka i z chęcią pomoże mi w tym “skomplikowanym” motaniu. Co więcej zaprosiła mnie na lokalne spotkania chustowe, które odbywały się co poniedziałek.

To mi jednak nie wystarczyło, więc gdy nauczyłam się wiązać i robiłam to prawidłowo, postanowiłam, że ukończę kurs, który pozwoli mi pomóc wszystkim rodzicom, dla których noszenie jest bardzo ważne. Pomoc w wiązaniu maluszków stało się dla mnie nie tylko pasją i radością, gdy widzę jak świeżo upieczeni rodzice motają swoją pociechę, ale również jedną z dróg zawodowych, które sprawiają mi nieopisaną przyjemność.

 

Szkolenia doradcy noszenia dzieci w chustach

W taki oto sposób rozpoczęła się moja przygoda, oraz wielka i niegasnąca miłość do chust i noszenia dzieci, która zaowocowała ukończonym z powodzeniem kursem ClauWi®. Stałam się pełnoprawnym Doradcą Chustowym. Dlatego chciałabym pokazać wszystkim młodym rodzicom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z chustonoszeniem, czym jest noszenie dzieci w chustach i nosidłach i przekazywać dalej wiedzę, która moim zdaniem jest istotna dla zdrowia naszych dzieci.

Mam nadzieję, że tym samym zarażę jeszcze niejednego rodzica pasją do tych pięknych i przez wielu niedocenionych “szmatek”.

Pozdrawiam Ania

UKOŃCZONE KURSY

Poniżej przedstawiam Wam ukończone kursy i szkolenia jako Doradca chustowy, uprawniające mnie do uczenia zainteresowane osoby w jaki sposób nosić dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

Doradca chustowy we Wrocławiu zaprasza

 
Serdecznie zapraszam wszystkie mamy i taty na spotkania chustowe, na których będę pokazywała w jaki sposób prawidłowo należy nosić dzieci w chustach oraz nosidłach miękkich.